Rijeka poražena u Zagrebu: Lokomotiva lansirala Dinamo na lidersku poziciju HNL-a

Drama u prvenstvu hrvatske

Haris Zilić

Odigran je veoma zanimljiv susret u 32. kolu HNL-a Lokomotiva je dočekala Rijeku i na kraju je završeno rezultatom 3:1 za Lokomotivu što znači da je Dinamo preuzeo lidersku poziciju od Rijeke.

Uzbuđenja u ovoj utakmici bila su od samog početka tako da su gledaoci mogli uživati u jednom odličnom fudbalu.

U 15. minuti Lokosima je poništen gol nakon signalizacije iz VAR sobe, Mudržaija je pogodio, ali ostalo je 0:0.

Ipak do kraja prvog poluvremena slavlje domaćih fudbalera.

U 37. minuti Mudražija je ponovo bio precizan, sada nije bilo spasa za Riječane i to je bilo 1:0 za Lokomotivu.

Taj gol kao da je zbunio Riječane, što Lokosi koriste za dodatni šok.

U 43. minuti Šotiček pogađa za 2:0 i rezultat prvog poluvremena, ali i rezultat koji je bacio osmijeh na lica navijača Dinama.

U drugom poluvremenu bolja igra Rijeke, nisu imali šta da čekaju, tražili su pogodak za pvoratak u utakmicu.

Do gola uspjevaju doći u 67. minuti, Obregon je pogodio, a asistenciju je upisao Mitrović.

Do kraja utakmice Rijeka je svim silama pokušavala doći do izjednačenja i jednog boda, ali do kraja Lokosi postižu još jedan gol preko Šotičeka u šestoj minuti nadoknade za konačnih 3:1.

Dinamo je sada lider HNL-a sa 72 boda četiri kola prije kraja, Rijeka je drugoplasirana sa 71 bodom.

Naredni vikend se igra derbi sezone u Rijeci između Rijeke i Dinama i nakon tog meča dosta toga bi moglo biti jasnije, ali Rijeka na taj derbi neće sa liderske pozicije što je svakako razočarenje za njih.