Lorient šokirao Monaco u sjajnoj utakmici

Ligue 1, šesto kolo

S. Bošković

Lorient je u sjajnoj utakmici bio bolji od Monaca, dok je St. Ettienne savladao Nantes.

Monaco je poražen sa 2:3. Nakon samo 12 minuta igre Ndong je eurogolom, možda i najljepšim dosadašnjeg dijela sezone doveo goste u vodstvo, da bi samo šest minuta kasnije Jeannot poduplao vodstvo i šokirao sve na tribinama i na terenu.

Ipak, nije se Monaco lako predao. Uspjeli su izjednačiti. Prvo je u 21. minuti Toure smanjio na 2:1. Nakon toga mreže su mirovale do kraja poluvremena, ali samo dvije minute nakon početka drugog Lemar poravnava.

Nade u pobjedu su kratko trajale. Desetak minuta kasnije Lorient ponovno vodi. Precizan je bio Moukandjo.

Pokušavao je Monaco ponovno da se vrati i da osvoje bod, no rezultat na semaforu stadiona Louisa II nije se mijenjao.

Sad obje ekipe imaju po osam bodova i nalaze se u sredini ljestvice.

St. Etienne je sa sigurno 2:0 bio bolji od Nantesa. Nakon mirnih 26. minuta prvog dijela Bamba je pogodio za veselje domaćih navijača. Berić je početkom drugog dijela riješio pitanje pobjednika i nastavio dobru formu domaćina.

St. Etienne sad prati PSG, sa samo jednim bodom zaostatka, dok Nantes ima sedam bodova.

Francuska liga, šesto kolo:

Potražite više informacija na temu Ligue 1:

Monaco - Lorient 2:3 (Toure 21', Lemar 47', Ndong 12', Jeannot 18', Moukandjo 58')

St. Etienne - Nantes 2:0 (Bamba 26', Berić 47')