Golčina iz Argentine koja ostavlja bez daha: Ovo se pogađa jednom u životu

Magija i majstorija

Haris Zilić

Nakon pauze aktivna su fudbalska uzbuđenja u Južnoj Americi kada je u pitanju klupski fudbal, a što se tiče Argentine tamo je u toku Copa de la liga, tačnije tamošnji Liga kup.

U prvom kolu grupe A zanimljiv meč odigrali su Barracas Central i Velez Sarsfield.

Utakmica je okončana rezultatom 1:1, ali mogla bi biti među vodećim temama u Argentini u 2024. godini, zbog pogotka Lucasa Brochera (25).

Velez je poveo 0:1 u desetoj minuti golom Lobata na asistenciju Briana Romera.

Kada se činilo da će to biti rezultat prvog poluvremena desila se magija na stadionu "Nestor Diaz Perez" u Lanusu.

Korner je imala ekipa Barracasa. Odlično je ubacio Coronel, tačnije to je bila uigrana akcija.

Lopta je dugo putovala i došla na nogu Lucasu Brocheru koji je uhvatio volej i postigao možda već sada golčinu godine u Argetnini iako je tek kraj mjesec januara.

Gledatelji su apaludirali, ali i igrači na terenu su bili iznenađeni ovom golčinom.

Ovaj nevjerovatan pogodak fudbalera Baraccas Centrala možete pogledati OVDJE.

U drugom poluvremenu bilo je prilika na pomenutoj utakmici, ali 1:1 je na kraju bio i konačan rezultat susreta.

Inače Lucas Borchero ima 25 godina, dijete je Boca Juniorsa, igrao je za njihove omladinske kategorije, drugi tim, ali nikad nije dobio šansu u prvom timu Boce. U karijeri je još nosio i dres Arsenal Sarandija, a u Barracasu je kao posuđen fudbaler Boce.