Ludnica u Superclasicu: Četiri crvena i pobjeda Rivera

River slavio protiv Boce

Fudbaleri River Plate savladali su kao gosti Bocu Juniors s 1:0 u velikom argentinskom derbiju.

Žestoko je bilo u duelu najvećih klubova Argentine. Superclasico je donio samo jedan gol i čak četiri crvena kartona.

Ludnica je počela već nakon 10 minuta igre. Silva je kod Boce dobio crveni karton, da bi River osam minuta kasnije došao do vodstva. Dosuđen je penal, a pogodio je Pisculichi za prednost od 1:0.

Ovim rezultatom se otišlo na odmor, a nastavak donosi dosta nervoze i još tri crvena kartona.

Peruzzi i Diaz su isključeni kod Boce, Maidana kod Rivera, no na kraju rezultat iz 18. minute se nije mijenjao, te je ostalo 1:0.

Boca Juniors 0:1 River Plate Highlights 23/01... by OfficialGoals