Katalonski klub našao zamjenu za Gerarda Martina

Luis Enrique novi trener Barcelone!

Nakon Manchester Uniteda još jedan evropski velikan imenovao je novog trenera. 

Barcelona je večeras na svojoj službenoj stranici objavila da je Luis Enrique njihov novi trener. 

Enrique je potpisao ugovor na dvije godine, a na toj poziciji će zamijeniti Gerarda Martina, koji je jučer napustio klub. 

Luis Enrique je osam sezona nosio dres Barcelone, a trenersku karijeru je počeo u B timu Barcelone. Nakon toga je radio u Romi, a prethodnu sezonu je proveo na klupi Celte. 

Za osam sezona u dresu Barcelone odigrao je 300 utakmica i postigao 109 golova. Jedan je od najvećih igrača u historiji kluba sa Nou Campa. 

Potražite više informacija na temu La Liga:

Barcelona je potvrdila i dovođenje golmana Hannovera Marc Andre ter Stegena, kao i povratak s posudbi iz Celte i Evertona Rafinhe i Gerarda Deulofuea.

Celta Vigo je objavila da će umjesto Enrique njihov trener naredne sezone biti Eduardo Berizzo, jedna od legendi kluba iz Galicije. 

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.