Luka Jović zabio svojima i proslavio, ali je Felix golčinom vrlo brzo doveo Benficu u novo vodstvo
Na 1:1 je poravnao Luka Jović, nakon što je sve odradio Ante Rebić, a lakši dio posla ostao je napadaču Benfice koji je na posudbi u Eintrachtu.

Četvrtfinale Evropske lige

Esmer Oštraković

U toku je prvo poluvrijeme utakmice između Benfice i Enitrachta, a gosti su uspjeli sa igračem manje doći do poravnanja.

Domaća ekipa povela je sa 1:0, a gol je sa bijele tačke postgiao Joao Felix. Tada je crveni karton dobio jedan igrač gostiju zbog oštrog starta.

Ipak, samo tri minute kasnije domaći ponovo preko Felixa dolaze do novog vodstva. Opalio je ovaj nogometaš sa nekih 20 metara i sjajno pogodio za novo vodstvo Benfice.