Luka Menalo junak Rijeke: Gol u posljednjim sekundama za pobjedu u Varaždinu

Meč osmine finala Kupa Hrvatske

E. Čaušević

Fudbaleri Rijeke plasirali su se u četvrtfinala Kupa Hrvatske nakon današnje pobjede protiv Varaždina.

Rijeka je u meču osmine finala uspjela u gostima da pobijedi Varaždin sa 2:1, a junak kluba s Rujevice bio je bh. fudbaler Luka Menalo koji je u posljednjim sekundama postigao gol za pobjedu.

Varaždin je jako dobro igrao u prvom poluvremenu i zasluženo uspio da povede sa 1:0 u 40. minuti kada je Posavec zatresao mrežu Rijeke.

Činilo se da će Varaždin uspjeti izdržati i plasirati se dalje, ali Rijeka je stigla do preokreta u finišu meča.

Gosti su prvo u 78. minuti poravnali na 1:1 preko Galovića, a u drugoj minuti sudijske nadoknade na scenu je stupio Menalo koji je pogodio za potpuni preokret i pobjedu Rijeke sa 2:1.

Pored Menala cijeli meč odigrao je i drugi bh. fudbaler u ekpi Rijeke Stjepan Lončar.