Krenuli su u akciju
"Potres" na Maksimiru zbog Luke Modrića, saznali su šta se jutros desilo u Milanu
Luka Modrić sinoć je bio junak Milana jer je dao gol za pobjedu na gostovanju kod Pise, a već ovog jutra Rossoneri su odlučili reagovati i donijeti odluku koja je uzdrmala zagrebački Dinamo.
Iako ima na leđima već 40 godina i ove sezone Luka Modrić pokazuje da igra na nevjerovatnom nivou i da o penziji ne mora razmišljati sve dok je u takvoj formi.
Nakon 13 godina Modrić je napustio Real Madrid jer mu nisu dali novi ugovor, a koliko su pogriješili dao im je do znanja nevjerovatnim igrama u dresu Milana koji je ljetos doveo Hrvata u svoje redove.
Modrić u Milanu igra sjajno, a to je demonstrirao i sinoć kada je zabio sjajan pogodak za veliku pobjedu Rossonera na gostovanju kod Pise (1:2) u 85. minuti utakmice.
Poznato je da iskusni reprezentativac Hrvatske ima s Milanom ugovor do kraja sezone s opcijom produženja saradnje na još godinu dana, ali se sve više špekuliše o tome da Dinamo na ljeto želi vratiti Modrića na Maksimir.
Modrić se s Dinamom povezivao i dok je bio u Realu, te na Maksimiru žele da on u dresu zagrebačkog kluba završi svoju karijeru smatrajući da bi to bio najljepši kraj nevjerovatne karijere.
Oglasi
U Zagrebu smatraju da je povratak Modrića itekako opcija ovog ljeta, ali jutros su iz Milana stigle vijesti koje su ih razočarale.
Italijanski mediji pišu da su Rossoneri oduševljeni Modrićevim igrama i da su jutros zvanično donijeli odluku da produže ugovor s iskusnim veznjakom i što prije otvore pregovore.
Oni imaju s Modrićem opciju produženja saradnje na još godinu dana što žele aktivirati, ali da bi se to desilo potrebno je i da Hrvat pristane ostati na San Siru.
#ACMilan want to keep Luka #Modric and would be ready to trigger the option to extend his contract until 2027, but Modric will decide his future in the next months. If he continues to play, #Milan will have a great chance to still have him with them. #transfers
— Nicolò Schira (@NicoSchira) February 14, 2026
Oglasi
Modrić s odlukom ne želi žuriti i istu će donijeti u narednim mjesecima, ali u Milanu su veoma optimistični da će on ostati i da će sigurno produžiti ugovor.
Jedino što bi moglo da pokvari planove Milanu jeste da Modrić nakon Svjetskog prvenstva završi karijeru, ali male su šanse da se to desi jer igra u zaista odličnoj formi.
Od povratka na Maksimir, čini se, nema ništa još uvijek i sve su šanse da ćemo ovog 40-godišnjaka i naredne sezone gledati u dresu Milana.
U dosadašnjem dijelu sezone Modrić je za Milan u svim takmičenjima odigrao 26 utakmica na kojima je dao dva gola i dodao tri asistencije.
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.