Lyon bez problema do polufinala francuskog Liga kupa

Savladali Brest

Fudbaleri Lyona večeras su na svom terenu pobijedili Brest sa 3:1 u meču četvrtfinala francuskog Liga kupa.

Lyon je bez većih problema uspio da dođe do pobjede protiv večerašnjeg rivala i izbori mjesto u polufinalu francuskog Liga kupa. Domaći su poveli već u 19. minuti, a mrežu Bresta zatresao je Dembele.

U drugom poluvremenu Lyon je diktirao tempo na sredini terena, a drugi gol vidjeli smo u 55. minuti. Tete je asistirao, a mrežu gostiju za 2:0 pogodio je Aouar.

Brest je u finišu meča uspio da učini meč zanimljivijim. Naime, gosti su u 85. minuti uspjeli smanjiti na 2:1 preko Grandsira. No, pitanje putnika u polufinale riješeno je u prvoj minuti sudijske nadoknade kada je Jean Lucas postavio konačnih 3:1.