Lyon preko Guingampa do četvrtfinala Kupa

Kup Francuske, osmina finala

Fudbaleri Lyona savladali su kao gosti Guingamp sa 1:2 i plasirali su se u četvrtfinale francuskog Kupa.

Lyon je do vodstva stigao u sedmoj minuti. Marcelo je sjajno proigrao Dembela, a napadač gostiju lagano pogađa za prednost od 0:1.

Imali su potom domaći dobru šansu preko Benezeta, a zatim je Lyon imao mnoštvo dobrih šansi koje nisu iskoristili i na odmor se otišlo minimalnim vodstvom gostiju od 0:1.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme Lyon je povećao prednost.
Cornet je zabio za 0:2.

Nakon nekoliko dobrih prilika na obje strane, Guingamp u 88. minuti dolazi do gola. Domaće je u igru vratio Mendy za 1:2.

Ipak, preokreta do kraja nije bilo i Lyon je ostvario plasman među osam najboljih u Kupu Francuske.