Mainz sa pet komada ispratio Freiburg
Mainz je ovom pobjedom preskočio Freiburga na tabeli, te se sada nalaze na 12. mjestu sa 33 boda, dok je Freiburg ostao trinaesti na tabeli sa 32 osvojena boda.

Utakmica Bundeslige

E. Oštraković

Mainz je večeras u okviru 28. kola Bundeslige na domaćem terenu ostvario ubjedljivu pobjedu protiv Freiburga, a rezultat je bio 5:0.

Rezultat je bio neriješen sve do 20. minute a onda je domaće u vodstvo doveo Boetius. Samo pet minuta kasnije bilo je 2:0, a strijealc je bio Mateta. Isti igrač povisio je na 3:0 u 33. minuti, a to je bio konačan rezultat u prvom poluvremenu.

U drugom dijelu utakmice mreže su mirovale do 73. minute kada je na 4:0 povisio Onisiwo. Konačan rezltat svojim trećim golom postavio je Mateta u 77. minuti.