Majstorija Višće nedovoljna Basaksehiru, Astana slavi Aničića
Gol bh. reprezentativca je bio majstorski, ali uzaludan. Turski viceprvak ne ide dalje.

Rasplet Evropske lige u grupama A, B i C

Reprezentativac BiH Edin Višća postigao je večeras gol u pobjedi Basaksehira nad Sporting Bragom (2:1) u šestom kolu Evropske lige.

Pobjeda viceprvaka Turske bila je pirova, jer je bugarski Ludogorets osvojio bod protiv Hoffenheima (1:1) i prošao je dalje.

Odlično je Basaksehir ušao u meč. Prekrasan gol Edina Višće iz 10. minute doveo ih je u vodstvo od 1:0, da bi gosti u 55. minuti preko Silve izjednačili rezultat na 1:1.

Ipak, domaći su uspjeli da dođu do tri boda. U 77. minuti Emre sa penala pogađa za 2:1.

Međutim, dalje iz grupe C idu Braga i Ludogorets koje ćemo gledati u eliminacijskoj fazi.

Zato će u nokaut fazi igrati kazahstanska Astana koja je slavila u Pragu nad Slavijom sa 1:0.

Jedini gol na meču postigao je povremeni bh. reprezentativac Marin Aničić, a pogodio je u 38. minuti.

Imala je Slavia veliki broj nevjerovatnih šansi. Ipak, nisu uspjeli zabiti i ostalo je 0:1 za goste koji slave veliki uspjeh.

Iz grupe A je pored Astane dalje prošla ekipa Villarreala.

Grupa B donijela je pravu katastrofu Partizana u Kijevu protiv Dinama. Beogradski klub je poražen sa 4:1, ali su oba ova tima već ranije osigurala plasman među najbolje 32 ekipe Evropske lige.