Majstorije Alonsa i Ozila za pobjede Chelseaja i Arsenala
Majstorskim pogotkom Alonsa Chelsea je stigao do teške pobjede nad nezgodnim rivalom. Težak trijumf je upisao i Arsenal, koji je igrao bez Kolašinca.

Premiership, 18. kolo

Aktuelni engleski prvak Chelsea pobijedio je Southampton sa 1:0 u susretu 18. kola engleske Premier lige.

Odličan meč sa mnogo prilika na obje strane viđen je na Stamford Bridgeu, a na kraju je jedan gol odlučio pobjednika.

Jedini gol na meču postignut je u posljednjim sekundama prvog poluvremena. Prekrasan gol iz slobodnog udarca postignut je Marcos Alonso za prednost od 1:0.

Alonso je bio najopasniji po gol gostiju. Imao je još nekoliko dobrih pokušaja, dok je sa druge strane prijetio Charlie Austin, ali je do kraja meča ostalo 1:0.

Arsenal je na Emiratesu pobijedio Newcastle sa 1:0.

I ovaj meč odlučen je zaista prekrasnim golom, a postigao ga je Mesut Ozil u 23. minuti meča.

Sead Kolašinac je ovaj meč odgledao sa klupe za rezerve i sve manje mu Arsene Wenger vjeruje.

Najviše pogodaka viđeno je na meču Watforda i Huddersfielda. Gosti su na kraju slavili sa 1:4 uz po jedan crveni karton na obje strane, dok je meč Brightona i Burnleya završen bez golova, a domaći su promašili penal.