Neville nije birao riječi nakon startova Kovačića: "Šta izvodi? Kovačićevo ludilo"

Smatra da je morao biti isključen

E. Oštraković

Ekipa Manchester Cityja jučer je poražena u derbiju od Arsenala. Konačan rezultat utakmice odigrane na Emiratesu bio je 1:0.

Jedino gol na utakmici djelo je Gabriela Martinellija, a postignut je u samoj završnici, tačnije u 86. minuti.

Iako je Arsenal ostvario pobjedu, nikome nije jasno kako Topnici sredinom prvog poluvremena nisu ostali sa igračem više.

Tada je Mateo Kovačić, u 28. minuti, gruo sa leđa uklizao kapitenu Arsenala Odegaardu te ga đonom udario po nozi.

Dobio je žuti karton, domaći su tražili crveni, a VAR soba je na brzinu pregledala snimak i ništa se nije promijenilo.

Nekoliko minuta kasnije Kovačić je ponovo napravio isti start, ovaj put na Declanu Riceu, ali nekako nije dobio rveni karton.

Sve to komentarisao je Gary Neville.

"Kovačić ima neki problem. Imao je mnogo sreće", rekao je Gary Neville nakon startova Matea Kovačića.

"Udario je Ricea po desnoj nozi. Šta to izvodi? Trebao je dobiti crveni karton. Bilo je to Kovačićevo ludilo. Ne mogu vjerovati da nije isključen", govorio je Neville.

Kovačić se ipak uspio provući, te je utakmicu završio bez grubljeg starta i tako je prošao bez crvenog kartona.

Sigurno je da bi Arsenal imao dosta lakši posao da je Kovačić dobio crveni karton zbog svojih startova.