Manchester City lagano do naredne runde FA Kupa
Tim Pepa Guardiola i u ovom takmičenju želi trofej. To jasno pokazuju njihove igre i jednostavno protivnicima ne ostavljaju nikakve šanse (Foto: EPA)

FA Kup, 4. kolo

Manchester City lagano se plasirao u osminu finala FA Kupa nakon što je danas na Etihadu savladao Burnley sa 5:0.

Bez većih problema je tim Pepa Guardiola stigao do pobjede. Brunley je potpuno razbijen, a Građani su postigli čak pet pogodaka.

Do prvog gola stigli su u 23. minuti. Pogodio je Gabriel Jesus za 1:0, a ovim rezultatom se otišlo na odmor.

Nastavak donosi pravu katastrofu gostiju i mreža im je do vrha napunjena. Bernardo Silva je u 53. minuti povećao prednost na 2:0, da bi osam minuta kasnije Kevin de Bruyne zabio za 3:0.

Autogol Longa povećao je prednot domaćeg tima na 4:0 u 73. minuti, da bi pobjedu zaključio Sergio Aguero golom sa penala za konačnih 5:0 u 85. minuti meča.

Od timova iz Premiershipa još se oprostio i Newcastle kojeg je na St. James Parku savladao Watford sa 0:2.

FA Kup, 4. kolo: (ponavlja se u slučaju neriješenog rezultata)

Manchester City - Burnley 5:0
Brighton - WBA 0:0
Doncaster - Oldham 2:1
Middlesbrough - Newport 1:1
Newcastle - Watford 0:2
Portsmouth - QPR 1:1
Shrewsburry - Wovlers 2:2