Manchester United nakon preokreta porazio LASK i plasirao se u četvrtfinale

Solskjaer odmorio većinu prvotimaca

Fudbaleri Manchester Uniteda večeras su slavili na svom terenu protiv LASK-a (2:1) u revanš meču osmine finala Evropske lige, te su osigurali mjesto u četvrtfinalu.

Crveni đavoli su sve riješili prije skoro pet mjeseci kada se igrao prvi susret u kojem su slavili sa čak 5:0. Zbog toga je Ole Gunnar Solskjaer večeras dao šansu igračima koji se nisu naigrali ove sezone, ali i pored toga United je upisao pobjedu.

U prvom poluvremenu ove utakmice vidjeli smo nekoliko dobrih prilika na obje strane, ali se rezultat nije mijenjao. No, već u nastavku meča smo dobili ono što smo čekali.

Naime, u 55. minuti utakmice LASK je uspio povesti sa 1:0 kada je nevjerovatan gol postigao Wiesinger. Za ovog igrača LASK-a večerašnji pogodak je vjerovatno najbolji kojeg je zabio u karijeri.

Međutim, samo dvije minute trajalo je slavlje gostiju jer je United izjednačio na 1:1. Mata je sjajno asistirao za Lingarda koji je izašao sam ispred golmana gostiju i bez problema pogodio za 1:1.

Kada su svi vjerovali da će ovim rezultatom završiti ovaj meč Crveni đavoli su došli do pobjede. Mata je ponovo bio asistent, a gol za konačnih 2:1 zabio je Martial.

United je tako prošao u četvrtfinale gdje će igrati protiv Kopenhagena koji je večeras iznenađujuće izbacio Basaksehir.