Maniche se oprostio od fudbala

Bivši igrač Atletico Madrida, Chelseaja, Intera...

Maniche se oprostio od fudbala

Teme:

Bivši veznjak reprezentacije Portugala i cijelog niza velikih evropskih fudbalskih klubova, Manice, objavio je na službenoj internet stranici UEFA-e da prestaje profesionalno igrati fudbal.

Tridesetčetverogodišnji veznjak je napustio Lisabon na kraju prošle sezone te za cijelu godinu dana nije uspio pronaći novi angažman, te se nakon toga odlučio za potpuni prestanak aktivnog igranja.

"Igrao sam zajedno sa najvećim igračima i trenirali su me veliki treneri. U životu postoji vrijeme za sve, pa tako i za kraj. Osjećam se potpuno ispunjeno u fudbalskom smislu", zaključio je Manice.

Maniche je u svojoj velikoj karijeri nastupao za Alverca, Benficu, Porto, Dynamo Moskva, Chelsea, Atletico Madrid, Inter, Köln a posljednji klub za koji je nastupao je Sporting iz Lisabona.

Inače, njegova najveća fudbalska dostignuća vezana su za Josea Mourinha, pod čijim je vodstvom u dresu Porta osvojio Ligu prvaka, Kup UEFA i dva domaća prvenstva.

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.

Najnovije vijesti

Najčitanije iz kategorije