Glupost velikih razmjera: Izašao je sam pred golmana, a na kraju je napravio najgoru moguću stvar

Nerealna greška

A. Čaušević

Na susretu španske Segunde između Mallorce i Albacetea viđena je jedna od najvećih grešaka u historiji fudbala.

U 71. minuti utakmice gostujući fudbaler Manu Fuster je krenuo sam pred golmana Reinu. Mogao je da bira kako i gdje šutirati, ali je napravio nepromišljen potez.

Naime, Fuster je bio neodlučan, nije znao šta s loptom, čekao je jednog od saigrača i na kraju je sve upropstio.

Umjesto da šutira, odlučio je da asistira, ali njegov pas je bio totalno neprecizan pa je na kraju lopta završila u gol-autu, a gosti iz idealne pozicije nisu ni uputili šut.

Potražite više informacija na temu La Liga:

Opisanu situaciju pogledajte ovdje.

Inače, meč je završen rezultatom 0:0, a domaća Mallorca je u 54. minuti promašila penal.