Maribor se obrukao u Sežani
(Foto: EPA)

Odbrana je izgledala smiješno

Pravu katastrofu doživio je slovenački prvak Maribor u Sežani kod ekipe Tabora.

U 14. kolu tim Darka Milaniča je poražen sa uvjerljivih 4:1 uz zaista katastrofalnu igru defanzivnog dijela ekipe.

Bh. golman Kenan Pirić je ostavljen na milost napadačima Tabora, a ovi su sve poklone maksimalno iskoristili.

Po dva gola za domaće postigli su Bongongui i Sikimić, dok je na drugoj strani za Maribor jedini gol zabio Zahovič.

Potražite više informacija na temu 1. liga Slovenije:

Kenan Pirić branio je kompletan meč, na terenu je 90 minuta bio i Dino Hotić, dok je Jasmin Mešanović ušao u igru u 71. minuti.

Maribor je ovim porazom ostao pet bodova iza vodeće Olimpije.