Maribor siguran, nastavlja se utrka sa Olimpijom

Lagana pobjeda

S. Mlaćo

Maribor nastavlja bitku sa olimpijom za prvo mjesto.

Olimpija je danas savladala na gostovanju Domžale pogotkom u sudijskoj nadoknadi prvog dijela, da bi Maribor večeras bez većih problema nadigrao Rudar Velenje 3:0.

Bajde je doveo domaće u vodstvo u 14. minuti, što je i bio konačan rezultat prvog dijela.

Na 2:0 je povisio Tavaras u 51.minuti, da bi Silva riješio sve Silva u 77. minuti.

Potražite više informacija na temu 1. liga Slovenije:

Kenan Pirić je meč ogledao sa klupe, dok Jasmin Mešanović nije bio u kombinaciji.

Kod gostiju Mićo Kuzmanović je zamijenjen u 46. minuti, dok je Sanjin Lelić proveo svih 90 minuta.