Marseille se raspucao i zabio devet golova drugoligašu

Dva hat-tricka, Payetov slobodnjak...

Fudbaleri Marseillea plasirali su se u četvrtfinale Kupa Francuske nakon i više nego ubjedljive pobjede nad drugoligašem Bourg Peronnasom rezultatom 9:0.

Već nakon prvog poluvremena je bilo 5:0 za Marseille, koji je u nastavku utakmice postigao još četiri gola i upisao jednu od najubjedljivijih pobjeda u posljednjih nekoliko godina.

Na današnjoj utakmici Bourga i Marseillea su čak dvojica igrača ubilježila hat-trick. Kostas Mitroglou je pogađao u 20., 40. i 81., a Lucas Ocampos u 16., 48. i 71. minuti.

Po jedan gol su dodali N'Jie, Luiz Gustavo i Payet, koji je pogodio iz slobodnjaka u 12. minuti.