Ma kakav Messi: Magija Kolašinca za kraj 2022. godine!

Gol karijere, ma šta karijere - života

H. Zilić

U 16. kolu francuske Ligue 1, Marseille nakon 50 minuta igre vodi sa 3:0 protiv Toulousea. U strijelce se upisao i naš Sead Kolašinac i to na kakav način.

Igrala se 51. minuta kada je Kolašinac postigao možda i jedan od najljepših golova sezone.

Za Kolašinca je ovo bez sumnje bio pogodak karijere, a možemo slobodno reći i pogodak života.

Na dodavanje Gueyea, "bacio" je odbrambene igrače gostujuće ekipe maestrlanim driblingom na kojem bi pozavidjeli najveći fudbalski majstori današnjice, a onda rutinski pogodio mrežu za vodstvo tima sa Velodroma od 3:0.

Potez Kolašinca o kojem će se dugo, dugo pričati.

Marseille je poveo sa 1:0 u 13. minuti preko Rongiera da bi u 41. minuti autogol postigao Nicolaisen za 2:0.

Za Kolašinca ovo je bio drugi gol u sezoni, a nedavno je pogodio i u derbiju protiv Monaca.

Pored dva gola naš reprezentativac ima i jednu upisanu asistenciju.

Potražite više informacija na temu Ligue 1:

Tim sa Velodroma u ovaj susret je ušao sa treće pozicije i 30 osvojenih bodova.

Sa druge strane gosti iz Tolousea su prije ovog kola bili na 13. poziciji sa 16 bodova, ali i serijom od četiri utakmice bez trijumfa.