Medunjaninu 90, Ibričiću 53 minute u porazu Gaziantepa

10. kolo turske Superlige

Gaziantepspor naših Harisa Medunjanina i Senijada Ibričića pretrpio je težak poraz na gostovanju kod Eskisehirspora.

Prvi pogodak na susretu stigao je u 45. minuti susreta, pa se na odmor otišlo sa minimalnom prednošću domaćina.

U nastavku susreta postignuta su još tri gola, a sva tri su završila u mreži gostiju. Cetin je u 53. minuti pogodio za 2:0, a deset minuta kasnije Ates je svojim drugim golom povisio na 3:0.

Pogodak za konačnih 4:0 postigao je Potuk na asistenciju dvostrukog strijelca Atesa u 88. minuti susreta.

Medunjanin je odigrao čitav susret, a Ibričić je teren napustio u 53. minuti.

Fenerbahce je na gostovanju kod Akhisara uspio da upiše novu pobjedu,a susret je završen rezultatom 1:2.

Domaća ekipa je odlično otvorila susret. Atan je na asistenciju Vardara pogodio u 18. minuti za 1:0.

Sedam minuta kasnije, Kuyt je poravnao rezultat, a kod pogotka asistirao mu je Baroni. Četiri minute kasnije, Kuyt je i asistent kod pogotka za konačnih 1:2, kod je postigao Sahin.

Kayserispor je na domaćem terenu savladao Karabukspor sa 3:0, golovima Yilmaza u devetoj i Bobe u 67 i 87-oj minuti susreta.