Mehmed Alispahić majstorijom za pamćenje srušio FK Radnik na Grbavici

FK Željezničar slavio uz dosta muke

M. Šljivak, foto: T. Hebib

Željezničar je u 9. kolu Premijer lige BiH na Grbavici uz dosta muke savladao Radnik iz Bijeljine rezultatom 1:0.

Željezničar je bio taj koji je bio dominantniji tim u prvih 45 minuta. Radnik se odlučio na defanzivu od prve minute, ali svi napadi domaćeg tima nisu pravili previše problema Luki Bilobrku na golu gostiju.

Imao je Željo opasnije napade. Međutim, završnica je izostala, a tek u finišu prvog poluvremena viđena je prva prava šansa pred golom tima iz Bijeljine, no Bilobrk brani udarac Boje.

Sa druge strane Radnik nije pokazao ništa u fazi napada i nakon prvog dijela su itekako mogli da budu zadovoljni nulom.

Identična slika viđena je i u nastavku meča. Željo je bio aktivniji, pokušavao je da dođe do tog pogotka koji bi načeo rivala, ali se Radnik fantastično branio.

U 61. minuti konačno smo vidjeli jedno pravo uzbuđenje. Sadiković šutira sa 20-ak metara, Bilobrk sjajno brani.

Međutim, prvi gol je vrijedilo čekati. Igrala se 65. minuta kada spektakularan gol postiže Mehmed Alispahić za vodstvo Željezničara od 1:0.

Tek nakon primljenog gola Radnik je krenuo malo ofanzivnije. Karić je u 73. minuti pokušao iz teške pozicije da zabije gol, nije uspio, a na drugoj strani novu šansu minut kasnije za domaće propušta Krpić čiji šut odlazi preko gola.

Ramović u 76. minuti ima sjajnu šansu. Nakon dobre kontre iz odlične pozicije šutira preko gola, a zatim isti igrač se ne snalazi pred golom četiri minute kasnije. Zajmović je u finišu također imao šansu da riješi sve dileme oko pobjednika, no iz sjajne pozicije ne pogađa.

Do kraja utakmice Željezničar je sačuvao prednost. Radnik nije ništa pokazao i zasluženo je poražen na Grbavici.

Premijer liga BiH, 9. kolo:

Željezničar - Radnik 1:0 (Alispahić 65')

FK Željezničar: Erić, Stevanović, Krpić, E. Zec, Alispahić, Sadiković, Veselinović, Bojo, Osmanković, Sipović.

FK Radnik: Bilobrk, Radović, Simonović, Mekić, Vasić, Popara, Peco, Maksimović, Karić, Đurić, Šubert.

Zaprati FK Željezničar, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
FK Željezničar Moje Teme

Benjamingst
Zeljo je za mene favorit za prvaka. Navijac sam Sarajeva I treba biti iskren I reci da je Sarajevo lose ove godine.