Meksiko jedini sa maksimalnim učinkom

Kvalifikacije za SP: Sjeverna Amerika

Sve utakmice šestog kola sjevernoameričkih kvalifikacija za odlazak na SP u Brazil 2014. odigrane su u noći s utorka na srijedu.

U grupi B do šeste pobjede i maksimalnog učinka nakon kvalifikacija stigli su meksički reprezentativci, koji su večeras sa 2:0 savladali El Salvador. Apsolutnu dominaciju imali su Meksikani tokom svih 90 minuta, ali bunker gostiju probili su tek u 64. minuti, kada je Oribe Peralta jednu odbijenu loptu pospremio u mrežu gostiju.

Konačan rezultat potavio je rezervista Javier Chicharito Hernandez pet minuta prije kraja, zakucavši u mrežu jednu ubačenu loptu s desne strane.

U drugoj utakmice B-grupe Kostarika je pobijedila sa visokih 7:0 Guyanu i zadržala drugu poziciju sa 10 bodova.

U grupi A Sjedinjene Američke Države nisu imale problema sa Guatemalom. Slavili su domaći sa 3:1, a dva gola postigao je Clint Dempsey, poznato nogometno ime i igrač Tottenhama. I Carlos Bocanegra je bio strijelac za Amerikance. Zanimljivo, prvi su poveli gosti i to preko Carlosa Ruiza u petoj minuti.

Jamajka je sa 4:1 savladala reprezentaciju Antigua i Barbuda. U grupi C visoku pobjedu upisao je Honduras nad Kanadom (8:1), dok su remizirali Kuba i Panama (1:1). Honduras i Panama su završili na vrhu sa po 11 osvojenih bodova.

Sjeverna Amerika, kvalifikacije za SP, 6. kolo:

Grupa A:

SAD - Gvatemala 3:1 (Bocanegra 10, Dempsey 18, 36/ Ruiz 4)

Jamajka - Antigua i Barbuda 4:1 (Phillips 16, Nosworthy 17, Richards 78, 88/ Griffith 61)

Poredak: SAD 13, Jamajka 10, Guatemala 10, Antigua i Barbuda 1

Grupa B:

Meksiko - El Salvador 2:0 (Prealta 64, Hernandez 85)

Kostarika - Guyana 7:0 (Brenes 9, 48, Gamboa 14, Saborio 52 -penal, 77, Bolanos 61, Borges 70)

Poredak: Meksiko 18, Kostarika 10, El Salvador 5, Guyana 1

Grupa C: Honduras - Kanada 8:1 (Bengtson 7, 17, 83, Costly 29, 48, 89, Martinez 33, 62/ Hume 77)

Kuba - Panama 1:1 (Gomez 38/ Barahona 76)