Memišević asistirao u porazu Groningena

Eredivizija

U 32. kolu holandske Eredivizije Zwolle i Goringen su odmjerili snage u sjajnom meču, a domaćin je na raju slavio s 3:2.

Goringen je u Zwolleu dva puta vodio, ali je domaćin ipak stigao do pobjede s kojom je dva kola prije kraja i zvančno osigurao ostanak u Erediviziji.

Groningen se pobjedom mogao umiješati u borbu za doigravanje za Evropsku ligu, ali ipak nisu uspjeli u tome.

Sierhuis je u 20. minuti postigao vodeći gol za Groingen, da bi Thy u 47. izjednačio na 1:1. U 55. minuti Groningen ponovo vodi, pošto je Gladon zabio na asistenciju Samira Memiševića.

Potražite više informacija na temu Eredivisie:

Ipak, Van Polen i Thy drugim golom okreću stvari u korist Zwollea, koji je slavio s 3:2.

Memišević je odigroa dobar meč, upisao je i asistenciju za 90 minuta koliko je proveo na terenu.