Memišević uspio upisati asistenciju prije nego što je prekinut meč Zwollea i Groningena

Eredivisie, 32. kolo

Večeras je na rasporedu bio meč 32. kola holandskog šampionata između Zwollea i Groningena, ali isti nije završen.

Ipak, prije nego što je arbitar odlučio da zbog lošeg vremena nema uslova za nastavak meča, viđena su tri gola.

Poveo je Groningen u 20. minuti kada je Sierhuis matirao golmana domaćih za 0:1, a to je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena.

Na otvaranju drugog poluvremena Zwolle stiže do poravnanje. Igrala se 47. minuta kada je Thy pogodio za 1:1.

U 55. minuti Groningen stiže do novog vodstva. Bh. reprezentativac Samir Memišević je proigrao Gladona koji je pogodio za 1:2.

Potražite više informacija na temu Eredivisie:

Ubrzo nakon drugog gola Groningena sudija Van den Kerkhof je prekinuo meč. Duel Zwollea i Groningena bi se trebao nastaviti u ponedjeljak.