Messijeva magija plus Coutinho za pobjedu Barcelone
Mučila se dugo Barca protiv Alavesa, ali na kraju je ipak upisala tri boda

Katalonci do tri boda teže od očekivanog

Barcelona je pobjedom otvorila novu sezonu.

Katalonski tim večeras je na Nou Campu u prvom kolu La Lige ugostio neugodni Alaves i na kraju su domaći uz dosta muke slavili pobjedu od 3:0.

Dominirala je Barca tokom kompletnog meča. Imali su veliki broj šansi, ali lopta nije htjela u gol.

Branio se Alaves sve do 64. minute kada na scenu stupa genijalac iz Rosarija. Prekrasno je pogodio iz slobodnjaka za prednost Barce od 1:0.

Ovaj pogodak je bio 6000. gol Barcelone u La Ligi i samo je Real ispred njih sa 6041. postignutim golom.

Imala je Barcelona do kraja još nekoliko prilika da i uvjerljivije dobije ovaj meč. Dvije su iskoristili. U 83. minuti Coutinho je pogodio za 2:0, a u nadoknadi Messi drugim golom pogađa za konačnih 3:0.