Middlesbrough napravio veliki korak ka finalu

Doigravanje za Premiership

Fudbaleri Middlesbrougha su na gostovanju kod Brentforda napravili veliki korak ka plasmanu u finale doigravanja u Championshipu, koje će dati posljednjeg učesnika Premier lige u narednoj sezoni.

Middlesbrough je slavio sa 2:1, a poveo je golom Vossena u 25. minuti. Domaći su se vratili i izjednačili rezultat u 54. minuti, a strijelac je bio Gray.

Konačnih 2:1 za goste u trećoj minuti sudijske nadoknade postavio je Amorebieta, koji je tako svom klubu donio veliku prednost pred revanš pred svojim navijačima.

Pobjednik ovog duela će se u finalu sastati sa boljim iz susreta Norwicha i Ipswicha.