Subota kad je Srbija dobila tešku municiju: Albanci strahuju, a on trlja ruke zbog zvučnog transfera

Dodatno pojačanje za Orlove

Subota kad je Srbija dobila tešku municiju: Albanci strahuju, a on trlja ruke zbog zvučnog transfera

Nekako u sjeni Dušana Vlahovića i Aleksandra Mitrovića Srbija je dobila napadača od kojeg se očekuju velike stvari. Dragan Stojković će sigurno moći računati na njegove usluge i bit će dodatna prijetnja za Albance u kvalifikacijama za SP. 

Vlahović i Mitrović su već dugi niz godina vodeći napadači Srbije, ali u njihovoj sjeni stastavaju dečki koji bi mogli postati nositelji napada u godinama koje dolaze.

Subota, 3. maj, je donijela još jednog igrača koji je definitivno kalibar za reprezentaciju Srbije. Riječ je o Mihailu Ivanoviću.

Igrani su tokom dana mečevi posljednjeg kola regularnog dijela Championshipa, a Ivanović je ponovo briljirao, po ko zna koji put ove sezone.

Ivanović je početkom sezone stigao u Millwall za 3 miliona eura i za kratko vrijeme je postao jedan od boljih napadača drugog ranga engleskog fudbala.

U posljednjem kolu Millwall je poveo protiv Burnleya upravo njegovim golom, ali je na kraju poražen s 3:1 pa je ekipa iz Londona ostala bez play-offa.

Oglasi

Tako je srpski napadač sezonu završio s 12 golova u Championshipu te jedan u FA Cupu što su sjajne brojke za nekog ko igra prvu sezonu na Ostrvu.

Za očekivati je da se Ivanović sigurno nađe na spisku Dragana Stojkovića za mečeve kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo Albanije i Andore.

Piksi je već napadača pozivao, jesenas mu je dao osam minuta protiv Danske u Ligi nacija, dok ga nije na njega računao na posljednjem okupljanju u martu.

Inače, Ivanovića prema svemu sudeći na ljeto čeka novi transfer i to Ipswich Town koji je ispao iz Premiershipa, ali će svakako imati visoke ambicije u novoj sezoni.

Ipswich će prodati svog najboljeg igrača Liama Delapa za ogroman novac, a dio od zarade planira potrošiti na dovođenje 20-godišnjaka rođenog u Novom Sadu.

Potražite više informacija na temu Kvalifikacije za SP:

Ivanović je sezonu počeo kao napadač Vojvodine, igrao je i evropske mečeve te upisao pet nastupa u Superligi, poslije čega je došla ponuda te se zaputio na Ostrvo.

Pružio je posebno impresivne partije u završnici sezone s četiri gola u posljednja četiri kola pa i nije čudo zašto mu se sprema novi transfer.

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.

Oglasi