Milan tri zaredom, prekid u Rimu
Slika iz Rima

U derbiju kola Inter osvojio bod

M. Maksimović

Nakon devetog kola vrh tabele Serie A drže ekipe Udinesea i Napolia. Oba sastava su ostvarila u devetom kolu nove pobjede. Udinese je u gostima bio bolji od Catanie, dok je Napoli bio siguran protiv Reggine.

Duel između Catanie i Udinesea se mogao nazvati derbijem jer je razlika između ova dva kluba prije duela u 9 kolu bila dva boda. Na kraju je Udinese stigao do pobjede 2:0 golovima Sancheza u 13 minuti i Quagliarelle u 83. Prvi je bio prava majistorija Čileanca sa oko 25 metara, a zanimljivo Udinese je u ovom susretu igrao oslabljen bez Di Natalea i Floresa.

Napoli je na San Paulo stadionu sredio Regginu 3:0, trolist Hamsik-Lavezzi-Denis je odigrao još jednu odličnu utakmicu, a svakako da je igrač utakmice bio Argentinac Germán Denis koji je postigao sva tri gola (8, 17, 64) minuti.

Derbi kola igrali su Fioretnina i Inter i na kraju nije bilo pobjednika, završilo je 0:0. Interu nije pomoglo ni to što je Fiorentina igrala bez svoja dva najbolja igrača, Mutua i Gilardina. Nakon remija u prošlom kolu kada su Inter - Genoa odigrali 0:0, drugu utakmicu zaredom igrači Intera ne mogu postići gol.

Ako ne može Inter može Juventus koji je uvezao dvije pobjede zaredom. Druga je ostvarena u Bologni gdje je '' Stara dama'' golovima Pavela Nedveda (12, 57) slavila pobjedu 2:1. Gol za domaći sastav postigao je Di Vaio u 74. minuti. Hasana Salihamidžića nije bilo u sastavu Juventusa.

Istim rezultatom završen je duel Chieva i Lazia. Pellissier je doveo Chievo u vodstvo već u 11. minuti, ali je tri minute kasnije sve na početak vratio Pandev. Pobjedu Laziu je donio Mantovani golom osam minuta prije kraja.

Milan polako hvata priključak za klubovima u samom vrhu tabele. Na San Siru je Milan savladao Siennu, a prvi gol je postigao Pipo Inzaghi u 31. minuti. Sienna je izjednačila u 54. strijelac je bio Vergassola, ali je radost gostiju trajala 11. minuta. U 65. je Kaka realizovao jedanesterac za treću pobjedu Milana zaredom. Predhodno je Portanova u kaznenom prostoru srušio Inzaghia.

Utakmica u Rimu između Rome i Sampdorie je odgođena zbog jake kiše i lošeg terena, tačnije prekinuta je nakon samo pet minuta.