Minimalna pobjeda Stuttgarta protiv Gladbacha

Bundesliga, 22. kolo

Fudbaleri Stuttgarta pobijedili su u 22. kolu Bundeslige ekipu Borussije Monchengladbach sa 1:0.

Do važne pobjede u borbi za opstanak, Švabe su stigle zahvaljujući odličnom početku utakmice i na kraju im je jedan gol donio tri boda.

U petoj minuti Stuttgart je poveo. Paniku u odbrani gostiju koristi Daniel Ginczek i pogađa za prednost od 1:0.

I pored nekoliko šansi u nastavku meča, rezultat je do kraja ostao nepromijenjen. Ostalo je 1:0 i domaći su došli do velikog trijumfa.

Ovom pobjedom su sada na 24 boda i imaju četiri boda više u odnosu na Mainz, koji je trenutno na poziciji koja vodi u doigravanje.