Šok za Sarajevo: Oremuš dobio direktan crveni karton

Bordo tim sa igračem manje na Tušnju

FK Sarajevo igrat će sa igračem manje gotovo kompletno drugo poluvrijeme.

Sudija Dragan Petrović isključio je u 49. minuti meča Mirka Oremuša nakon jednog žestokog starta nad Augustinom Doffom.

Oremuš je neoprezno startovao nad Doffa. Petrović mu je odlučio pokazati crveni karton i Sarajevo je ostalo sa igračem manje na iznenađenje gostiju.

Uzaludni su bili protesti igrača gostiju. Oremuš je morao van terena i Tuzla City do kraja utakmice ima igrača više.

Trenutni rezultat je 1:1. Gosti su poveli golom Zinedina Mustedanagića u 22. minuti, a Tuzla City je izjednačio pogotkom Adnana Džafića u 43. minuti susreta.

Tuzla City i Sarajevo su igrali čak četiri puta ove sezone, a Bordo klub je upisao tri pobjede.

Prvi meč u prvenstvu u augustu prošle godine završen je pobjedom Sarajeva na Koševu od 1:0, dok je meč na Tušnju u novembru završen 0:0.

U proteklih mjesec dana Sarajevo je dva puta savladalo današnjeg rivala u utakmicama Kupa Bosne i Hercegovine.

Susret na Tušnju završen je pobjedom gostiju od 1:0, dok je na Koševu Sarajevo potvrdilo prolazak u finale trijumfom od 3:1.

Zaprati FK Tuzla City, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: