Sarajevo se prošetalo kroz Modriču

Lagan trijumf Bordo kluba

Sarajevo je u šesnaestini finala Kupa Bosne i Hercegovine lagano na gostovanju savladalo Alfa Modriču rezultatom 4:1.

Ekipa Gorana Sablića je sve dileme oko prolaska u narednu fazu Kupa riješila u prvom poluvremenu kada je postigla tri pogotka.

Od prve minute Bordo tim dominira u ovom susretu, a do gola su gosti stigli u 17. minuti. Bagarić je oboren u kaznenom prostoru, dosuđen je penal, a za 1:0 sa 11 metara pogađa Matthias Fanimo.

Dvije minute kasnije već je 2:0 za Sarajevo. Anel Hebibović postiže sjajan gol udarcem sa 20-ak metara.

Nastavilo je Sarajevo sa napadima na gol Modriče i u narednim minutama, da bi u 40. minuti Halid Šabanović zaključio prvo poluvrijeme golom za 3:0.

Modriča je uspjela doći do gola nakon 10-ak minuta igre u nastavku. Dosuđen je penal, a za 3:1 pogodio je Trifković.

Sarajevo do četvrtog gola stiže u 68. minuti meča. Još jednu sjajnu akciju odigrao je Bordo klub, a završio ju je Matthias Fanimo pogotkom za uvjerljivu prednost i pobjedu od 4:1.