Moldavija osvojila bod na gostovanju u Rusiji

Remi Rusije i Moldavije

Selekcija Moldavije napravila je veliko iznenađenje u grupi G kvalifikacija za Evropsko prvenstvo odigravši neriješeno 1:1 na gostovanju protiv Rusije.

Dobru igru je prikazala Moldavija i na kraju su odnijeli bod iz ovog susreta.

Prvo poluvrijeme nije donijelo previše uzbuđenja. Najbolju priliku je imao Gatcan za goste, ali je šutirao neprecizno.

Na odmor se otišlo bez golova, a u nastavku utakmice Rusija je dominirala. Glushakov i Džagoev su imali prilike na početku drugog poluvremena, a zatim je i rpijetio Dzyuba.

Napadi su se Rusima isplatili u 73. minuti. Dosuđen je penal, a precizan izvođač je  Artom Dzyuba za vodstvo od 1:0.

Radost domaćih je trajala samo jedan minut. Alexander Epureanu je sjajno glavom pogodio za izjednačenje rezultata na konačnih 1:1.