Monchengladbach se ne šali: Mainz je nastradao više od Bayerna
Na posljednje dvije utakmice, Gladbach je postigao sedam golova i sada je drugi na tabeli Bundeslige

Dvije Borussije na čelu Bundeslige

Borussia iz Monchengladbacha je u posljednjem susretu 8. kola Bundeslige deklasirala Mainz sa 4:0 i tako došla do nove visoke pobjede kojom je ostala u vrhu tabele.

Gladbach je poveo u 21. minuti preko Hofmanna, kojem je to bio prvi od ukupno tri gola koja je postigao večeras.

Isti igrač je u 53. minuti povisio na 2:0, da bi samo pet minuta kasnije Hazard Thorgan Hazard zabio za 3:0 čime je pitanje pobjednika već bilo riješeno.

Konačnih 4:0 za Borussiu postavio je sjajni Hofmann, koji je u 63. minuti kompletirao svoj hat-trick.

Potražite više informacija na temu Bundesliga:

Podsjetimo, Borussia Monchengladbach je u prošlom kolu pregazila Bayern Munchen sa 3:0 i sada na drugom mjestu sa 17 bodova. Ispred je samo Borussia Dortmund koja ima 20 bodova.