Milan stigao 2:0 u 88. minuti, ali svejedno izgubio - Slave Đurić i Monza, ali i Inter i Juventus!
AC Milan doživio bolan poraz u Monzi.

Sjajan meč smo gledali

E. Ganibegović

AC Milan je upisao bolan poraz večeras. Nakon njega snovi o tituli vjerovatno su ugašeni.

Večeras je Monza u okviru 25. kola Serije A nanijela težak poraz Milanu. Bilo je 4:2 na kraju.

Prvo veliko uzbuđenje u 31. minuti. Bh. napadač Milan Đurić šutirao je glavom i pogodio stativu.

Penal za Monzu u 45. minuti. Pessina je uzeo loptu i pogodio za 1:0.

U nadoknadi prvog dijela još jedna lopta u mreži gostiju. Pogodio je Dany Mota.

Zbog udaranja laktom Luka Jović je isključen kod gostiju u 53. minuti, no i s igračem manje se Milan vraća.

Giroud ulazi u 54. minuti, pogađa u 65., pa u 88. i tada se očekivalo da Milan krene po potpuni preokret.

Međutim, tada Monza kreće po trijumf. Prvo je Bondo pogodio u 90. minuti, da bi sudbinu Milana zapečatio Colombo u nadoknadi.

Sada je Milan treći s 52 boda, dva manje od Juventusa, a 11 manje od Intera uz utakmicu više. Monza je na 11. mjestu s 33 boda.

Naredno kolo donosi Milanu domaći duel protiv Atalante našeg Seada Kolašinca, dok će Milan Đurić koji je večeras igrao 66 minuta, sa svojom Monzom u goste kod Salernitane, svog bivšeg kluba.