Mujakić napravio nezapamćenu glupost i skupo koštao svoj klub

U polufinalu kupa

E. Oštraković

Ankaraguču i Basaksehir odigrali su utakmicu u okviru polufinala kupa Turske, a prolaz u finale ostvarila je gostujuća ekipa. Rezultat utakmice bio je 2:2 i to nakon produžetka.

Krenula je utakmica fenomenalno za domaći tim koji je odmah u 11. minuti došao do vodstva. Strijelac je bio Sowe.

Ipak, do kraja prvog poluvremena nije bilo više golova, te se sa minimlanim vodstvom domaćina otišlo na odmor.

Izjednačenje gostima donio je Gurler u 61. minuti i to je značilo da će oni proći u finale kupa, ali domaći se nisu predavali.

Gol za produžetke postignut je u 90. minuti, a strijelac za domaći tim bio Chatzigiovanis.

Drugo poluvrijeme obilježila je nevjerovatna glupost bivšeg igrača Sarajeva Nihada Mujakića koji je za samo 5 sekundi dobio dva žuta kartona.

Nakon što je dosuđen aut protiv njegove ekipe Mujakić je žestoko prigovarao sudiji koji mu je pokazao žuti karton.

Potražite više informacija na temu Super Lig:

Nije htio da prestane Mujakić, te je krenuo da aplaudira sudiji koji mu je odmah pokazao i drugi žuti karton, te put u svlačionicu.

Samo tri minute kasnije Keny postiže gol za 2:2, a to je značilo da Basaksehir ide u finale kupa Turske.