Susret bivših igrača Željezničara i Sarajeva u Turskoj: Pobjednika nije bilo, jedan postigao gol

Remi Giresunspora i Ankaragucua

E. Ganibegović

Zanimljiv susret danas smo gledali u Turskoj. Sastali su se klubovi dva bivša fudbalera ljutih bh. rivala, Željezničara i Sarajeva, a jedan od naših internacionalaca bio je i strijelac.

U okviru 11. kola turske Superlige bodove su odigravši 1:1 podijelili Giresunspor i Ankaragucu.

Prvo poluvrijeme u potpunosti je pripalo domaćem timu, a gosti nisu imali nijedan šut u okvir gola naspram Giresuna koji je uputio osam, od čega tri u okvir.

Ipak, prvi do gola i vodstva dolazi Ankaragucu, a strijelac u 69. minuti bio je Jese Rodriguez s 11 metara.

Bod domaćem timu pogotkom u 85. minuti donio je Riad Bajić kojem je to bio treći gol ove sezone u najjačem rangu turskog fudbala.

Bajić je odigrao svih 90 minuta kod Giresuna, dok je također punu minutažu kod gostiju dobio Nihad Mujakić, dojučerašnji član FK Sarajevo.

Kada je u pitanju tabela, oba tima su u borbi za opstanak i ne nalaze se na zavidnim pozicijama.

Bajićev Giresunspor je na 16. mjestu sa devet osvojenih bodova, dok je Ankaragucu samo mjesto ispod s bodom manje.

U narednom kolu Mujakić i Angaragucu će dočekati Hatayspor, dok će Bajić s Giresunom u goste nekadašnjem klubu Edina Višće, Istanbul Basaksehiru.