
Press nakon utakmice
Musemić otkrio zašto je zamijenio Renana na poluvremenu, Maksimović pohvalio Sarajevo
Nogometaši Sarajeva upisali su pobjedu na domaćem terenu u utakmici 4. kola WWin lige BiH protiv Posušja.
Bordo ekipa slavila je rezultatom 2:1, a strijelci za domaće bili su Francis Kyeremeh i Anes Krdžalić.
Jedini gol za goste postigao je Ante Živković.
Nakon utakmice na press konferenciji govorili su Husref Musemić i Marko Maksimović.
Prvi pred kamere stao je Marko Maksimović, šef stručnog štaba HŠK Posušje.
"Jako dobra utakmica, zanimljiva- Postavili smo se dosta kvalitetno. Znali smo da će Sarajevo promijeniti formaciju. Imali smo određene prilike u prvom poluvremenu, ali opet smo primili gol iz prekida. Kao i što smo primili i u Širokom Brijegu i u Bijeljini. Ali odigrali smo jako dobru utakmicu. Evidentno je kvalitet na strani Sarajeva i čestitam im na pobjedi. Ovom prilikom želim poželjeti Husrefu Musemiću sve najbolje u ovoj sezoni, kao i Sarajevu. Po mom mišljenju ovo je ekipa koja je glavni, ili jedan od dva glavna favorita za osvajanje titule.", bile su prve riječi Maksimovića.
Oglasi
Čime niste zadovoljni, osim rezultata?
"Nisam zadovoljan rezultatom i branjenjem prekida, to je segment na kojem se mora dosta raditi. Očekujemo neke nove igrače u narednim danima, neke igrače koji znaju ovu ligu i osvajali su neke trofeje. Nedostaje nam nekog mangupluka. Da se stane na loptu, da kupiš sebi mir i da se takmičiš. Ima nekih stvari s kojima mogu biti zadovoljan, ali nije dobro kada izgubiš utakmicu. Sarajevo je za mene možda i prvi favorit za titulu, sigurno među dva kandidata i sigurno da će se boriti do samog kraja za titulu. Kažem, to je moje mišljenje", zaključio je Maksimović.
Nakon Maksimovića, javnosti se obratio Husref Musemić, novi stari šef stručnog štaba FK Sarajevo.
"Teška utakmica, preteška. Teška pobjeda, ali je najbitnije da smo došli do tri boda. Evidentno je da ekipa igra pod dozom straha. Napravili smo jako puno tehničkih grešaka što je možda i razumljivo poslije svega što se izdešavalo u zadnjih mjesec dana. Znali smo da bodovni saldo Posušja nije realno stanje i oni su to pokazali večeras.", rekao je Musemić u uvodu, te nastavio:
"Čestitam igračima na pobjedi. Nije to bilo sjajno, ima puno problema u igri, puno problema u duel igri i napadanju. Čestitam navijačima na podršci iako nismo bili pravi."
Oglasi
Je li najveći problem ove ekipe, ta zadnja linija, s obzirom da se golovi postižu?
"Digli smo se visoko i ostavili smo mogućnost protivniku da nam napravi šanse. Ako imate ekipu s izgubljenim samopouzdanjem, možete imati problema. Evidentno je da smo imali problema na sredini terena, ne samo u večerašnjoj utakmici, nego i ranije. I u tom segmentu, nedostajao nam je Jatta, kojeg smo odlučili ostaviti na tribini zbog neke manje povrede."
"Najbitnije je vratiti samopouzdanje, samim time će njihova igra biti kvalitetnija i nećemo imati toliko pogrešnih pasova. Vraćanjem samopouzdanja ćemo riješiti neke stvari." priznao je Musemić.
Nije htio govoriti o problemima, nedostacima ekipe, ali otkrio je i zašto Jatta nije bio u protokolu.
"Teško je govoriti o nedostacima ekipe, suviše sam kratko s ekipom. Ostavit ćemo to za vrijeme ispred nas. Pokušat ćemo u trenažnom procesu otkloniti što više stvari koje nisu okej. Pratio sam utakmice, ali nije isto gledati na televiziji i biti s ekipom, raditi sa momcima. To je ogromna razlika.", rekao je Musemić.
Spomenuli ste Jattu, je li plan bio da on ovu utakmicu odmori kako bi bio spreman za naredni meč i hoće li naredni meč Renan Oliveira završiti na tribini zbog pravila o tri stranca?
"Jatta se žalio na lakšu povredu i željeli smo ga pokušati sačuvati i odmoriti. On je mlad igrač i u prethodnom periodu je odigrao puno utakmica, gdje se potrošio energetski i mentalno. Svjesno smo ga ostavili na tribinama i sačuvali za sljedeću utakmicu."
Na kraju je rekao zašto je na poluvremenu zamijenio Renana Oliveiru.
"Nismo bili zadovoljni kako je Oliveira odigrao prvo poluvrijeme. Zato smo ga zamijenili", rekao je Musemić.
Top Komentari
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.