Revija lijepih pogodaka na stadionu Diego Maradona, Napoli se namučio za četvrtfinale
Foto - EPA

Kup Italije

Napoli je na stadionu Diego Maradona dočekao Empoli u osmini finala Kupa Italije i na kraju je slavio pobjedu rezultatom 3:2.

Odličan meč priredila su ova dva tima. Vidjeli smo pet zaista lijepih golova, a prvi do vodstva su došli domaći.

Igrala se 18. minuta kada je Di Lorezno fenomenalno glavom zabio za 1:0.

Gosti do poravnanja stižu u 33. minuti. Pogodio je Nedim Bajrami za 1:1, ali im je radost trajala samo pet minuta. U 38. minuti Lozano zabija za 2:1.

Ovim se rezultatom otišli na odmor, a u nastavku meča smo vidjeli po jedan gol na obje strane.

Empoli je u 68. minuti igre ponovo izjednačio. Ponovo je zabio Nedim Bajrami za 2:2.

Ipak, u 77. minuti Napoli stiže do pobjede. Petagna se najbolje snašao u kaznenom prostoru i zabio je za konačnih 3:2.

Napoli u četvrtfinalu igra sa boljim iz meča Rome i Spezije.