Napoli završio učešće u Kupu Italije

Drama ''pod Vezuvom''

Fudbaleri Napolija zaustavljeni su u četvrtfinalu italijanskog Kupa.

Napolitanci su na svom San Paolu ugostili Atalantu, a nakon 90 minuta igre više razloga za slavlje imali su gosti iz Bergama, koji su slavili rezultatom 2:1.

Prvi pogodak na utakmici pao je u 50. minuti, kada je Atalantu u vodstvo doveo Castagne, a minimalna prednost bila je na snazi sve do samog finiša.

Na 2:0 je u 81. minuti povisio Gomez, da bi četiri minute kasnije Mertens smanjio prednost gostiju i postavio ujedno konačan rezultat.

Ovom pobjedom Atalanta je postala treći polufinalist Kupa Italije. Plasman su ranije osigurali Milan i Lazio.