Zaboravili ste Mulahusejnovića? Sinoć je srušio prvaka Slovenije

Vratio se u dobro poznatu sredinu i odlično startao

Samir Mlaćo

Bh. napadač Nardin Mulahusejnović na najbolji način krenuo je u nove izazove u novoj - staroj sredini, u slovenskom Koperu.

Naime, Koper je na otvaranju sezone ugostio aktuelnog prvaka Olimpiju iz Ljubljane i slavio 2:1.

Mreže su mirovale sve do 58. minute kada upravo Mulahusejnović trese mrežu Olimpiju.

Vodstvo na Bonifiki! Iz kota je podal Omladič, z glavo pa v 58. minuti zadel Mulahusejnović. #ForzaKoper 🟡🔵 Koper - Olimpija 1:0

Posted by FC Koper on Saturday, July 22, 2023

Činilo se da će meč i završiti sa samo jednim pogotkom, ali u samoj završnici još dva pogotka.

Nkada je prvo povisio na 2:0 u 88. minuti, da bi konačnih 2:1 u sudijskoj nadoknadi postavio Seslar.

Mulahusejnović je na terenu proeo 71. minutu, a šansu je dobio upravo Nkada.

Bh. napadač se u Koperu svojevremeno pružao sjajne partije, te se ovog ljeta odlučio na povratak u staro jato.

Sjajno je krenuo i vjeruje da će ovo biti njegova sezona.

Ovaj 25-godišnjak u Sloveniju se vratio iz Rusije gdje je bio član Dinamo Makhackale.

Nastupao je i za FK Sarajevo, Muru, Maribor, Zrinjski, GOŠK, Bratstvo...

Potražite više informacija na temu 1. liga Slovenije:

U devet navrata nosio je i dres mlade reprezentacije naše zemlje.

Što se tiče ostalih utakmica u Prvoj ligi Slovenije, jučer su Domžale u gostima savladale Muru 3:2, dok je Bravo slavio protiv Rogaške 2:0.