
Sjajne igre nisu prošle nezapaženo
Zrinjski će ga teško zadržati: Četiri kluba s velikom reputacijom kreću po golgetera Mostaraca · Saznajemo
Sjajni napadač Zrinjskog i drugi najbolji strijelac Wwin lige u ovom trenutku, Nardin Mulahusejnović (26), nalazi se na meti najmanje četiri kluba, tako da je pitanje hoće liga lider bh. prvenstva uspjeti zadržati u svojim redovima.
U 17 utakmica Wwin lige zabio je 11 pogodaka i upisao jednu asistenciju. Igra sezonu iz snova, pa bi 26-godišnji Gračanlija mogao napraviti transfer karijere, samo je pitanje kada.
S obzirom da ga ugovor sa Plemićima veže do 31. maja 2026. godine, mnogo toga je i u rukama Zrinjskog, koji svakako ne želi ostati bez prvog strijelca i (po)najboljeg igrača usred sezone, a pojedinim timovima koji se zanimaju za Mulahusejnovića hitno treba igrač njegovih karakteristika.
To se najviše odnosi na hrvatske velikane Hajduka i Dinamo. Splićani i Zagrepčani trenutno uz Rijeku vode borbu za titulu, a dojam je da ponajviše problema i jedni i drugi imaju u napadu.
Dinamu probleme predstavljaju povrede prvog špica Brune Petkovića, a njegova zamjena Sandro Kulenović često upada u crne serije i dojam je da bi još jedna 'devetka' na Maksimiru morala doći već u januaru.
Oglasi
U Dinamu su svjesni da su im potrebna pojačanja i već neko vrijeme prate Mulahusejnovića. U Hajduku se u napadu konstantno opterećuje Marko Livaja i njemu je potrebna adekvatna zamjena, tako da su i Splićani bacili oko na 191 cm visokog napadača Mostaraca.
Kako SportSport saznaje, interes za Mulahusejnovića proteže se i sjevernije. Naime, mađarski Ujpest pokazuje ozbiljno zanimanje za Mulahusejnovića, dok se u red zainteresovanih sada uvrstio i ambiciozni prvoligaš iz Poljske, Rakow.
Postoji i jedan engleski tim koji nastupa u Championshipu i koji navodno ima Mulahusejnovića na radaru... Gomila je dakle timova koji su spremni otkupiti ugovor sjajnog napadača, no vidjet ćemo hoće li i ko na kraju doći do njegovog potpisa.
Zrinjski želi da osvoji titulu i spreman ga je odreći se samo u slučaju da prethodno nađe savršenu zamjenu na poziciji napadača, a to u ovom trenutku neće biti tako lako.
Vrijednost bivšeg mladog bh. reprezentativca trentuno se procjenuje na 400.000 eura, ali prosto je teško zamisliti da bi ga Zrinjski htio pustiti za taj iznos i tražit će mnogo više, a nabrojani timovi svakako imaju takve budžete da im to neće predstavljati problem.
Naravno, u svijetu nogometa se stvari brzo mijenjaju, za čas se neki transferi dogovore, a katkad sve to ostane samo na pustim glasinama, ali u narednim sedmicama svakako bismo trebali imati konkretne stvari kada je u pitanju budućnost Mulahusejnovića.
u slučaju da napusti Zrinjski, to bivšem napadaču GOŠK-a i Sarajeva neće biti prvo inostrano iskustvo u karijeri, budući da je već igrao u Sloveniji za Maribor, Koper i Muru, ali dojam je da bi eventualnim prelaskom u neki od gore nabrojanih timova došao do vrhunca svoje ionako uspješne karijere.
Top Komentari
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.