Nastavlja se Lyonova agonija

Bez ligaške pobjede od 21.januara

Lyon je danas remizirao sa Montpellierom odigravši 1:1 u okviru 28. kola Ligue 1.

Montpellier je poveo sa 1:0 već u 7. minuti golom Mbenze, da bi bod gostima spasio Diaz golom u 58. minuti.

Lyon ne zna za pobjedu u francuskom prvenstvu još od 21. januara i utakmice sa PSG-om (2:1), ali loši rezultati se nisu previše odrazili na poziciju na tabeli, ponajviše iz razloga što je nekadašnji prvak Francuske prije početka krize osvojio dobru zalihu bodova. Ali, situacija je daleko od dobre.

Lyon se i dalje nalazi na četvrtom mjestu Ligue 1 i za trećeplasiranim Marseilleom zaostaje četiri boda, uz utakmicu manje, pa je plasman u Ligu prvaka sve dalje.