Ne izgleda baš najbolje, ali bodovi su tu: Arsenal sa dvije pobjede otvorio sezonu

Savladan i West Ham

E. Oštraković

Nogometaši Arsenala su uspjeli da ostvare pobjedu protiv West Haman na domaćem terenu, a konačan rezultat bio je 2:1.

Arsenal je nakon sjajnog prvog kola i pobjede na gostovanju kod Fulhama bio apsolutni favorit danas, ali su do pobjede došli jako teško.

Krenulo je sjajno za Topnike. U 25. minuti su došli do vodstva, a gol je postigao Lacazette na asistenciju Aubameyanga.

Kontrolisali su nogometaši Arsenala igru, ali onda nakon loše reakcije odbrane Topnika, West Ham je došao do poravnanja u 45. minuti. Gol je postigao Antonio.

U drugom poluvremenu jako loša igra Arsenala, dok je West Ham imao nekoliko sjajnih prilika koje nisu iskoristili.

U 77. minuti Arteta pravi izmjenu, koja se kasnije ispostavila kao pun pogodak. Igru je napustio Lacazette, a ušao je Nketiah.

Upravo Nketiah je nakon jedine prave akcija Arsenala u drugom poluvremenu pogodio za pobjedu Arsenala, koja je došla dosta teže od očekivanog.

Zaprati Arsenal, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: