Ne izgleda uopšte dobro: Vertonghen zbog teške povrede morao napustiti teren

Novi problemi za Spurse

S. Pašalić

Tottenham igra prvu utakmicu polufinala Lige prvaka na svom terenu protiv Ajaxa.

Gosti su poveli u 15. minuti kada se nakon sjajne akcije van der Beek našao sam pred golom Tottenhama i doveo svoju ekipu u vodstvo od 1:0.

Tottenham je u 39. minuti morao napraviti prinudnu zamjenu nakon što je golman Ajaxa u jednom duelu u želji da izbaci loptu udario direkno u glavu Vertonghena.

Igraču Tottenhama se ukazala pomoć i on je pokušao nastaviti sa igrom, ali je nakon kratkog vremena ipak odustao i morao je uz pomoć ljudi iz ljekarskog tima napustiti teren.