Nestvaran preokret Strasbourga za ostanak u ligi, Lyon se kocka s Ligom prvaka

Liga 1, 37. kolo:

PSG je rasterećen već neko vrijeme u Francuskoj, a večeras je to iskoristio Rennes, koji je slavio s 2:0.

Rennes je u Parizu slavio s 2:0 protiv favorizovanog PSG-a, pa je kolo prije kraja na plus tri ode Nice i sve se čini da će Sanjin Prcić, koji je večeras odigrao 90 minuta, igrati u Evropi. Strijelci su, inače, bili Bourigeaud i Hunou.

Lyon je s 2:1 vodio u Strasbourgu, ali je u finišu primio gol za 2:2, a onda u zadnjim sekundama i izgubio. Strasbourg je ovom pobjedom osigurao ostanak, a Lyon si je doveo u pitanje plasman u Ligu prvaka.

Monaco je u zadnjoj minuti iz penala golom Fabinha došao do pobjede kojom se vratio na drugo mjesto i na pragu je plasmana u grupnu fazu LP.

Sada Monaco ima 77, Lyon 75 bodova, a četvrtoplasirani Marseille 74 boda. Ako se ništa ne promijeni, Marseille će morati da se zadovolji Evropskom ligom, ali ima šansu da i osvajanjem upravo tog turnira (finale protiv Atletica, op.a) izbori plasman u najelitnije klupsko takmičenje.

U posljednjem kolu Monaco gostuje kod Troyesa, Lyon dočekuje Nicu, a Marseille će na Veledromeu igrati protiv Amiensa.

Nica je s 4:1 savladala Caen, a Balotelli je postigao dva gola za domaće. Njegov tim ima još tek teoretske šanse da se plasira u Evropu.

Potražite više informacija na temu Ligue 1:

Svi rezultati 37. kola Lige 1:
Amiens - Metz 2:0 (Manzala 21 - penal, 86)
Angers - Nantes 0:2 (Lima 50, Coulibaly 61)
Bordeaux - Toulouse 4:2 (Braithwaite 38, 49, Lerager 73, Malcom 78/ Sylla 29, Diop 91)
Lille - Dijon 2:1 (Mothiba 18, 45/ Kwon Chang-Hoon 11)
Monaco - St. Etienne 1:0 (Fabinho 90 - penal)
Montpellier - Troyes 1:1 (Cozza 58/ Azamoum 31)
Nice - Caen 4:1 (Balotelli 2, 10, Saint-Maximin 36, Seri 72/ Kouakou 76)
PSG - Rennes 0:2 (Bourigeaud 52, Hunou 71)
Strasbourg - Lyon 3:2 (Bahoken 22, Da Costa 89, Lienard 94/ Fekir 50 - penal, Aouar 73)