Nevjerovatni Harry Kane ne može sam: Mourinhov Tottenham ostao bez pobjede na St. James Parku
Foto - EPA

Novi kiks u borbi za Ligu prvaka

Newcastle i Tottenham remizirali su (2:2) u susretu 30. kola engleskog Premiershipa.

Tim Josea Mourinha imao je pobjedu u rukama, ali je bez važnih bodova u borbi za Ligu prvaka ostao u 86. minuti meča.

Newcastle je u ovom susretu prvi stigao do vodstva. Joelinton je u 28. minuti zabio za 1:0, no onda je uslijedio ekspresan preokret Spursa.

Harry Kane ga je režirao. Prvo je u 30. minuti izjednačio na 1:1, a samo četiri minute kasnije zabija za 1:2.

U nastavku meča šansi je bilo na obje strane, a u 86. minuti Newcastle stiže do izjednačenja. Willock koristi lošu reakciju odbrane Tottenhama i zabija za konačnih 2:2.

Spursi su tako ostali bez dva važna boda u borbi za Ligu prvaka. Da su dobili došli bi na četvrto mjesto, ali ovako ostaju peti sa dva boda manje od Chelseaja.