Neymar, Mbappe i Icardi donijeli PSG-u novi trijumf

Fantastična trojka ponovo na djelu

Fudbaleri PSG-a pobijedili su večeras u gostima Montpellier sa 3:1 u okviru 17. kola francuske Ligue 1.

Sveci su u posljednje vrijeme ponovo počeli bilježiti dobre rezultate u francuskom prvenstvu u kojem su od početka sezone doživjeli tri neočekivana poraza pa im je ovo danas bio četvrti vezani trijumf.

Do njega nisu došli baš tako lako kao što rezultat kaže jer su nakon prvog poluvremena bili u rezultatskom minusu.

Montpellier je vodio sa 1:0 autogolom Paredesa iz 41. minute. Ipak, gosti su u drugom dijelu susreta zaigrali daleko bolje i preko svojih najboljih igrača režirali preokret.

Prvo je za poravnanje u 74. minuti pogodio Neymar, da bi samo dva minuta kasnije Mbappe okrenuo rezultat u korist gostiju. Konačan rezultat postavio je Mauro Icardi devet minuta prije kraja susreta.

PSG se nalazi uvjerljivo na 1. poziciji sa 39 osvojenih bodova, dok je Montpellier ostao osmi sa 24 boda.